Aj strešné okno má na dome svoje čaro

Mnohí z nás pri stavbe domu preferujú dom v tvare kocky bez šikmej strechy. Taký je dnešný trend, no napriek tomu ostáva veľa ľudí verných klasike a svoj projekt si navrhnú tak, aby sa pod šikmú strechu ešte zmestila podkrovná izba. Ľudia ju často využívajú ako spálňu či detskú izbu, alebo len ako povalu na odkladanie nepotrebných vecí. Podkrovná izba má svoje nezameniteľné čaro a vyvoláva v nás akúsi nostalgiu po starých časoch. V súčasnosti sú však už technológie oveľa viac popredu a aj podkrovie sa dá postaviť v oveľa modernejšom štýle ako kedysi. Dominantou podkrovnej izby by malo byť kvalitné strešné okno. Poďte sa spolu s nami pozrieť na to, aké výhody strešné okno má a ako vybrať to správne. 

Na čo slúži strešné okno?

Strešné okno na dome
Údržba strešného okna

Už z názvu tak trochu vyplýva, o čo vlastne ide. Strešné okno môžeme charakterizovať ako otvor v streche, ktorý slúži na to, aby sa do miestnosti pod strechou dostal vzduch i svetlo. Takýmto spôsobom spríjemňuje život v podkrovnej izbe. Strešné okná musia byť navrhnuté tak, aby boli odolné voči všetkým poveternostným podmienkam. Sú oveľa odolnejšie ako klasické plastové okná, ktoré dnes už nájdeme v každej jednej domácnosti. Každé strešné okno musí prejsť kvalitatívnou skúškou a po jej absolvovaní získa certifikát a záruku. Mnohí sa obávajú, že ich strešné okno nebude osadené správne, bude pretekať a v konečnom dôsledku im znehodnotí strechu. Sú to však zbytočné obavy. Na osadenie strešných okien existuje presný konštrukčný návod a navyše osadenie vykonávajú profesionálni pracovníci. 

Ako vybrať to správne strešné okno?

Pri výbere strešného okna si dajte naozaj veľký pozor. Ide totiž o vyššiu investíciu ako pri klasických plastových oknách. Firmu, ktorá strešné okná vyrába si overte podľa referencií od zákazníkov. Spokojní zákazníci sú tou najlepšou spätnou väzbou pre vás. Nesnažte sa vyberať podľa ceny, pretože to by vás v konečnom dôsledku mohlo stáť ešte viac peňazí. Predajňu navštívte osobne a vyskúšajte si, aký typ otvárania okna vám vyhovuje najviac. V ponuke je tiež niekoľko farebných variácií podľa toho, čo sa hodí k vašej streche. Dôležité sú tiež vlastnosti strešného okna ako vetranie, možné prehrievanie respektíve tienenie a podobne. 

Hľadáte ideálne strešné okno na vašu strechu? Kliknite na webovú stránku https://zivotpodstrechou.sk/ a zistite viac!