Ktoré náplne do tlačiarní sú tie najkvalitnejšie?

Tlačiareň je dnes už nevyhnutnou súčasťou každej jednej kancelárie a neraz aj domácnosti. V práci na nej tlačíme dôležité dokumenty a všetko ostatné, čo chceme mať v tlačenej verzii. Väčšina veľkých firiem má dnes tlačiarne v prenájme, čo je výhodné najmä z toho dôvodu, že keď sa tlačiareň pokazí, automaticky príde technik, ktorý ju opraví. Menšie firmy majú zväčša vlastné tlačiarne a s tým súvisí aj starostlivosť o ne. Pred kúpou tlačiarne je potrebné zamyslieť sa, či chceme tlačiareň atramentovú alebo laserovú. Od toho potom závisí aj to, aké náplne do tlačiarní budeme v budúcnosti používať. S nami sa v tejto oblasti zorientujete veľmi ľahko.

Atramentové náplne do tlačiarní

Náplne do tlačiarní a ďalší sortiment
Kancelársky sortiment

Atramentové náplne do tlačiarní často nájdete aj pod názvom cartridge. Je to špecifický názov práve pre atramentové tlačiarne, no zvykne sa používať aj ako všeobecný názor pre tonery. Atramentové tlačiarne môžu byť určené na čiernobielu alebo farebnú tlač. Podľa tohto kritériá si potom vyberiete aj svoje náplne do tlačiarní. Pri čiernobielej tlači stačí zakúpiť cartridge na čiernobielu tlač. V tých sa nachádza iba čierny atrament. Pokiaľ máte farebnú atramentovú tlačiareň, pravdepodobne siahnete po farebných náplniach do tlačiarní. Tie sa väčšinou predávajú ako sústava čierneho atramentu a farebných náplní, ktoré sa potom pri tlači miešajú na požadovaný výsledok. Cena takejto sústavy je väčšinou výhodnejšia ako keby ste mali kupovať jednotlivé farby zvlášť.

Náplne do tlačiarní pre laserovú tlačiareň

Náplne pre laserové tlačiarne sú už vo svojej podstate odlišné od tých atramentových práve tým, že sa v nich farba nachádza vo forme prášku. Mnoho ľudí to považuje za výhodu pretože takéto náplne do tlačiarní vám pri dlhšom používaní nevyschnú tak, ako napríklad atrament. V súčasnosti platí, že laserové tlačiarne využívajú najmä firmy a podniky a je po nich väčší dopyt ako po tých atramentových. Náplne do tlačiarní si môžete zakúpiť originálne od výrobcu danej tlačiarne alebo takzvané kompatibilné. Kompatibilné náplne do tlačiarní sú lacnejšie, no dajte si pozor na to, aby naozaj sadli do vašej tlačiarne. Ak nájdete správny typ, máte vyhraté!

Všetko, čo potrebujete vedieť o náplniach do tlačiarní, sa dozviete na našej internetovej stránke https://officeland.sk/.