Voľný čas a turistické trasy vo Vysokých Tatrách

Vysoké Tatry bez pochýb predstavujú najväčšiu pýchu Slovenska. O ich dokonalosti a kráse sa každoročne prídu presvedčiť tisícky návštevníkov, medzi ktorých nepatria len ľudia pochádzajúci z tejto malebnej krajiny, ale aj tí, ktorí prídu z okolitých krajín. Nájdeme medzi nimi však aj takých, ktorí musia prekonať stovky, dokonca až tisícky kilometrov, aby ich mohli navštíviť. Avšak výhľad na ne a čas strávený v ich blízkosti stojí za to. Návštevníkov láka hlavne turistika, ktorá je veľmi obľúbená. Turistické trasy Vysoké Tatry sú naozaj rôznorodé a je len a len na vás, ktorú si vyberiete.

Turistické trasy vo Vysokých Tatrách a ich rozdelenie podľa náročnosti

Turistické trasy Vysoké Tatry sú aj pre menej zdatných turistov
Najľahšie a najťažšie turistické trasy v Tatrách

Vysoké Tatry predstavujú niečo, na čo človek len tak ľahko nezabudne. Predstavujú kombináciu nádhernej prírody, ktorá pozostáva hlavne z vysokohorských štítov, vodopádov, rozvoniavajúcich lesných porastov či dokonale upravených turistických chodníkov. O tom, že každý má telesnú kondíciu na inom leveli asi netreba hovoriť. Turistické trasy vysoké tatry ponúkajú možnosti návštevníkom s rôznym stupňom zdatnosti. Nájdeme tu náročné, niekoľko hodinové túry, ktoré vyžadujú prípravu vopred. Aj keď sú výstupy na tieto vrcholy náročné, výhľad z nich je skutočne dychberúci. Ak je vašim cieľom oddychová prechádzka, na ktorej sa fyzicky nezničíte a chcete sa nadýchať čerstvého vzduchu, niektoré turistické chodníky budú pre vás ako stvorené. Vo vysokých Tatrách nájdeme turistické trasy rôznej náročnosti.

Turistické trasy vo Vysokých Tatrách a ich označenie

Ak si chcete aj vy vybrať trasu, ktorú skutočne zvládnete a dosýta si ju užijete, mali by ste vedieť, že každá turistická trasa musí byť patrične označená. Základným ukazovateľom náročnosti konkrétnej trasy je jej farebné rozlíšenie. Jednotlivé farby na turistickej značke charakterizuje nasledovné:

  • červená farba: vo väčšine prípadov označuje náročnejšie trasy alebo výstupy. Súčasne sa jedná aj o trasy, ktoré sú náročné aj časovo. Červená farba charakterizuje hlavné trasy, diaľkové trasy alebo trasy s mimoriadnym významom.
  • modrá farba: modrá farba je charakteristická pre mierne náročné trasy, ktoré sú spravidla kratšie. Môže sa jednať napríklad o značenie prechodu cez bočné hrebene alebo cez dlhšie doliny.
  • zelená farba: predstavuje farbu, ktorá charakterizuje krátke, nenáročné trasy.
  • žltá farba: používa sa na značenie krátkych úsekov – napríklad prechodov, skratiek alebo turistických spojek.

Zaujímajú vás turistické trasy vo Vysokých Tatrách? Navštívte stránku http://travelcase.tmrhotels.com/, kde nájdete množstvo zaujímavých informácii o Vysokých Tatrách, ktoré vám váš pobyt určite spríjemnia.