Investičné striebro – dlhodobá a výhodná investícia

Investovanie sa stalo súčasťou našich životov. Investujeme do cenných papierov, fondov, drahých kovov a podobne. Niekedy sa investícia oplatí, niekedy nedopadne tak, ako by sme si predstavovali. Trh s financiami pracuje. Nie týždenne, nie mesačne ale stále. Rozmýšľate o dobrej investícii? O niečom, čoho hodnota nebude klesať ale práve naopak? Rozmýšľate o dlhodobej a výhodnej investícii? Tak investičné striebro je to pravé. Investičné striebro je spôsob ako uchovať hodnotu peňazí dlhodobo, pre ďalšie generácie.

Striebro ako investícia

Výhodné investičné striebro
Výhody investičného striebra

O striebre možno povedať, že je vzdialenou rodinou zlata. Dlhodobo je podhodnocovaným kovom, v porovnaní so zlatom je lacnejšie, ľahšie dostupné a pravdu povediac, hádam sa ani nenájde domácnosť, kde by sa nenašla nejaká tá zabudnutá strieborná retiazka, prsteň alebo náramok. Striebro sa používalo od dávnej minulosti. Vyrábali sa z neho šperky ale fungovalo aj ako platidlo vo forme strieborných mincí. V súčasnosti sa rovnako používa v šperkárstve ale je aj priemyslovým kovom. Využíva sa na výrobu elektrotechniky. Mnohé elektrospotrebiče by sa už bez neho nezaobišli. A práve preto je investičné striebro veľmi dobrým spôsobom ako uložiť peniaze. V prvom rade je finančne dostupné asi pre každého, v druhom rade striebro ako aj iné kovy nie je kov, ktorého zásoby by boli neobmedzené. Vzhľadom k jeho cene sa síce neustále ťaží a používa v šperkárstve ale recyklácia striebra je zanedbateľná. Nerecykluje sa ani z elektrotechniky a veľmi málo sa recykluje zo šperkov.  

Hmotnosti striebra

Investičné striebro je možné vo svete kúpiť s hmotnosťou vyjadrujúcou v trójskych unciach. Teda od 5 OZ, 10 OZ,  100 OZ atď. V Európe sa stretávame  s hmotnosťami vyjadrenými v gramoch pri striebre od 20 g až po 5000 g. Investičné striebro je predávané v tehličkách alebo v minciach. Hodnota je rozdielna. Na minciach sú razené rôzne podobizne od znamení zverokruhu, pamätné mince na rôzne historické udalosti alebo na narodenie dieťatka. Striebro je investícia finančne dostupná pre každého, kto chce svoje financie odložiť pre ďalšie generácie. Pre viac informácií a viac predstáv o investičnom striebre nájdete na nasledujúcej stránke: https://zlatypristav.sk/