Kuracie mäso je pre bežcov hotový poklad!

Ak ste začínajúci bežec, určite poznáte ten pocit, že po niekoľkokilometrovom behu vás opustia všetky sily a vy si v duchu hovoríte, že začať behať asi nebol úplne najlepší nápad. Potešíme vás. Začiatočníckymi chybami si prešiel snáď každý z nás, no postupom času svoj beh vyšperkujete do požadovaného stavu. Na čo však mnohí počas behania zabúdame, je výživa. Kvalitné jedlo je dôležité nielen z pohľadu výkonu, ale aj urýchlenia regenerácie svalov a tým pádom skrátenia času, za ktorý môžete opäť podať svoj výkon. Kuracie mäso by nemalo chýba na tanieri žiadneho bežca hneď z niekoľkých dôvodov. Prečítajte si, prečo je kuracie mäso hotovým pokladom.

Kuracie mäso a jeho výživové hodnoty

Kuracie mäso pre športovcov
Servírovanie kuracieho mäsa je jednoduché

Asi už tak trochu tušíte, prečo sa v jedálničku športovcov kuracie mäso objavuje pomerne často. Je to najmä vďaka jeho výživovým hodnotám. Bielkoviny sú to, čo v kuracine prevláda. Bielkoviny totiž potrebuje každý bežec nielen na urýchlenie regenerácie, ako sme už spomínali v úvode, ale tiež na posilnenie svalov. Výdatné jedlo obsahujúce kuracinu by si mal každý bežec dopriať najneskôr do dvoch hodín od ukončenia behu. Týka sa to najmä vytrvalostných behov trvajúcich v priemere od 1,5 do 3 hodín. Ani pri šprintoch však nezabúdajte na výdatnú stravu. Bielkoviny je potrebné prijímať po každom výkone a preto je kuracie mäso doslova zázračnou potravou. Okrem bielkovín obsahuje vysoký podiel vitamínu B a selénu. Pokiaľ chcete jedlo pripraviť v čo najdiétnejšej verzii, pred prípravou odstráňte kožu, ktorá obsahuje pomerne dosť tuku. 

Ako pripraviť chutné pokrmy s kuracím mäsom pre bežcov?

Kuracie mäso je možné pripraviť na množstvo spôsobov, no po dlhom behu je ideálne, ak ho skombinujete s veľkým množstvo zeleniny. Ak vás takáto porcia nezasýti, pokojne si doprajte aj pečené zemiaky alebo batáty, ryžu či kus-kus. Po behu nie je nutné doplniť iba bielkoviny, ale tiež sacharidy. Všetky tieto zásoby sa nám počas behu míňajú a preto dbajte na to, aby bol váš tanier bohatý na všetky zložky výživy. Počas behu nezabudnite na dopĺňanie tekutín v podobe čistej vody alebo ochutených iontových nápojov, ktoré doplnia zásoby cukru a rôznych vitamínov.

Kuracie mäso nesmie chýbať v jedálničku bežca. Pre viac informácií kliknite na webovú stránku http://www.kurakralovske.sk/.