Prečo variť zložito, keď existujú aj jednoduché recepty?

Nie každý z nás má toľko voľného času, aby mohol každý deň niekoľko hodín stráviť pri sporáku vyváraním rôznych dobrôt. Aj keď si občas situácia vyžiada pripraviť nejaký kvalitný a chutný pokrm, čoho príprava zaberie prakticky niekoľko hodín, väčšinou každý z nás vyhľadáva jednoduché recepty.

V čom spočíva výnimočnosť jednoduchých receptov?

Jednoduché recepty predstavujú to, čo najčastejšie využívajú gazdinky v časovej tiesni. Mnohí sa domnievajú, že čím je recept zložitejší na prípravu a čas, tým sa pokrm stáva chutnejším a kvalitnejším. Avšak aj pomocou jednoduchých receptov dokážeme vyčarovať niečo skutočne nezabudnuteľné a chutné. Medzi základné charakteristiky jednoduchých receptov patria nasledujúce znaky:

  • rýchla doba prípravy: medzi jednoduché recepty patria tie, ktoré zaberú skutočne minimum času nielen čo sa týka prípravy či chystania potrebných surovín, ale aj času, ktorý je potrebný na celkovú prípravu pokrmu. Takéto recepty sú väčšinou charakteristické tým, že príprava a samotný proces varenia či pečenia nezaberie viac než 30 minút. Priemerný čas predstavuje približne 15 minút, čo je skutočne krátko. Všetko však závisí od toho, koľko času sme príprave ochotní venovať. Každý recept si dokážete časovo prispôsobiť podľa vašich aktuálnych potrieb.

Jednoduché, chutné a zdravé recepty

  • jednoduché zloženie: recepty, ktoré možno zaradiť medzi tie pomerne jednoduché často krát patria tie, ktoré sa skladajú len zo základných surovín. Patria sem napríklad cestoviny, jednotlivé druhy mäsa, zelenina, ryža či ovocie. Medzi základné zložky takýchto receptov patria aj tradičné suroviny, ako napríklad mlieko, maslo, soľ či vajcia. Vo všeobecnosti sa však do kategórie jednoduchých receptov zaraďujú jedlá, ktoré obsahujú cestoviny.
  • dostupnosť: takéto recepty sú ľahko dostupné aj z verejných zdrojov. Nájdeme ich však nielen v kuchárskych knihách, ale aj na internete, ktorý v súčasnosti predstavuje obrovský fenomén, čo sa varenia či pečenia týka. Ak teda budete hľadať recept. často krát ho získate práve na internete. Internet je pre mnohé úspešné kuchárky zdroj inšpirácie, pomocou ktorého v súčasnosti varí prevažná väčšina domácností.

Chceli by ste získať nový a súčasne jednoduchý recept?

Ak aj vy patríte medzi tých, ktorí uprednostnia skôr niečo jednoduché nielen na prípravu, ale aj na čas, inšpiráciu nájdete na rôznych internetových stránkach. Medzi stránky, ktoré z hľadiska varenia inšpirujú značný počet ľudí patrí aj www.zdravopostudentsky.sk. Okrem receptov na pokrmy tu nájdete aj rôzne informácie z kulinárskeho sveta.