Statik Nitra ako odborník, na ktorého sa môžete spoľahnúť

Či už je pred vami rekonštrukcia nehnuteľnosti alebo plánujete kúpu rodinného domu či chaty, v každom z týchto prípadov sa obráťte na statika Nitra, ktorý vám poskytne odborné poradenstvo. Služby statika je vhodné využiť nie len pri rekonštrukcii, ale aj pri kúpe, na čo netreba zabúdať. Pokiaľ zvažujete kúpu nehnuteľnosti a na obhliadku s vami príde statik Nitra, o danej nehnuteľnosti budete mať veľmi cenné informácie. Takéto informácie vám výrazne pomôžu pri rozhodovaní či sa vám kúpa danej nehnuteľnosti oplatí alebo neoplatí. 

Ako vám pomôže Statik Nitra pri kúpe nehnuteľnosti?

Statik Nitra aj pre vašu nehnuteľnosť
Rozsah prác statika v Nitre

Ako sme si už spomenuli, statik Nitra vám vie poskytnúť veľmi hodnotné rady pri kúpe nehnuteľnosti, teraz si o nich povieme viac. Prvou, veľmi podstatnou informáciou, ktorú vám statik Nitra poskytne pri kúpe staršej nehnuteľnosti, je tá, akú rozsiahlu rekonštrukciu bude potrebné vykonať a aká bude jej približná cena. Mnohokrát je cena potrebnej rekonštrukcie omnoho vyššia, než záujemcovia o kúpu nehnuteľnosti očakávali. Vďaka danej informácii vás teda nebudú čakať nepríjemné prekvapenia týkajúce sa rozsahu či ceny rekonštrukcie, ktoré by bez využitia služieb statika mohli nastať. Statik Nitra vám pomôže s kúpou ako staršej, tak aj novej nehnuteľnosti. Aj napriek tomu, že je nehnuteľnosť nová, môže mať narušenú statiku, čo pri obhliadke statik Nitra odhalí. Vďaka tomu, že bude skontrolovaná kvalita statiky nehnuteľnosti, ktorú máte v pláne kupovať, si môžete byť istí, že váš nový domov bude bezpečný. 

Je potrebné privolať si statika Nitra aj ku prerábke?

Služby statika sú nápomocné nie len pri kúpe nehnuteľnosti, ale takisto aj pri jej prerábke. Pokiaľ plánujete rekonštrukciu, pri ktorej bude prebiehať búranie stien alebo prerábka neobývaného podlažia na obývané, bude potrebné, aby bola pred začiatkom stavebných prác vykonaná obhliadka, pri ktorej statik posúdi, či je vami plánovaná prerábka bezpečná a vhodná. Dôvod potreby výkonu obhliadky je ten, že pokiaľ by ste sa pustili do búrania stien bez toho, aby ste to prekonzultovali so statikom, mohlo by dôjsť k narušeniu statiky celej nehnuteľnosti. Ak plánujete kúpu nehnuteľnosti alebo jej prerábku, navštívte stránku https://www.dobra-stavba.sk/  a obráťte sa na statika Nitra, ktorý vám s radosťou poradí a pomôže.