Zaujíma vás, ako kŕmiť šteňa?

Priniesť si domov malé šteniatko je skutočná radosť. Pri zaobstarávaní je však potrebné myslieť aj na to, že psík potrebuje poriadnu starostlivosť. Základom je správne kŕmenie. Ak si myslíte, že je úplne jedno, aké granule nasypete do misky vášmu šteniatku, vyvedieme vás z omylu. Okrem výberu pelechu, vodítka či misky je potrebné myslieť tiež na to, ako kŕmiť šteňa. Najlepšie urobíte, ak si tie správne granule zaobstaráte dopredu. Poďte sa spolu s nami pozrieť, aká strava je pre šteniatko najvhodnejšia.

Začiatky sú ťažké

Ako kŕmiť šteňa kvalitnými produktami?
Možnosti ako kŕmiť šteňa

Keď si domov priveziete šteniatko, je potrebné si uvedomiť, že je to pre neho nové prostredie. Nečakajte preto od neho zázraky a dajte mu čas na to, aby sa aklimatizoval. To sa týka aj potravy. Nebuďte v strese z toho, ak vaše šteniatko spočiatku neprijíma granule, ktoré ste mu nasypali, resp. má po nich tráviace problémy. Šteňa je v podstate ako dieťa. Musí sa prispôsobiť novému prostrediu a zbaviť sa stresu. To, ako kŕmiť šteňa, závisí tiež od toho, aké je staré. Tráviace problémy by sa však nemali objavovať viac ako dva či tri dni. Ak ste si zobrali šteniatko z chovnej stanice, chovateľ vám pravdepodobne povedal základné informácie o tom, ako kŕmiť šteňa. Do jedného roka sa odporúča kŕmiť šteniatko granulami určené pre šteňatá. Od jedného roku je už potom možné prejsť na granule pre dospelých psov. Dávajte však pozor, aby ste na nové granule neprešli zo dňa na deň, pretože na to môže negatívne zareagovať trávenie psíka. Ideálne je, ak nové granule miešate so starými.

Je cena rozhodujúca?

Pri uvažovaní o tom, ako kŕmiť šteňa, vás určite napadla aj cena potravy. Na trhu sú dostupné lacné granule, ktoré však častokrát nespĺňajú požiadavky na správnu výživu. Nájdeme však aj granule zbytočne predražené, ktorých zloženie je takisto otázne. Dôležité je preto nájsť zlatú strednú cestu, ktorá bude navyše vyhovovať aj vášmu psíkovi. Pes je mäsožravec a potrebuje hlavne živočíšne bielkoviny. Preto sa pozerajte hlavne na zloženie granúl. Okrem neho môžete psíka dokrmovať ešte rôznymi konzervami, pamlskami či uvareným mäsom. To, ako kŕmiť šteňa, nie je žiadna veda, no je potrebné nájsť v ňom ten správny balans. Viac informácií nájdete na webovej stránke https://www.vetcan.sk/.